Nasz

Zespół

Joanna Lityńska-Dworniczak

Joanna Lityńska-Dworniczak

Joanna Lityńska-Dworniczak, projektantka ogrodów i terenów zieleni z licznymi realizacjami w kraju i zagranicą. Kształtuje przestrzeń w stylu naturalistycznym, tworząc formy inspirowane lokalnymi krajobrazami. Doświadczenia ogrodniczo-przyrodnicze w 2015 roku dały początek autorskiej pracowni projektowej “Ogrody Lityńska”, gdzie realizuje również prace w zakresie architektury krajobrazu – wyróżniają je: bioróżnorodność, dbałość o detale i naturalne materiały. Specjalizuje się w kształtowaniu rabat bylinowych oraz kompozycji traw ozdobnych. We współpracy z innymi specjalistami realizuje własne projekty oraz doradza w zakresie doborów i ochrony roślin. 

Pracowała w branży rolniczo-ogrodniczej jak doradca klienta w zakresie uprawy roślin, nawożenia, stosowania środków ochrony roślin oraz stymulatorów. Odbyła praktyki zawodowe w centrach ogrodniczych, a także w Wielkiej Brytanii, pracując jako supervisor w Organizacji Ogrodniczej. Posiada uprawnienia Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni OSTO.

Wykształcenie ogrodnicze zdobyła w 2012 na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, a w 2019 roku ukończyła studia na kierunku Architektura Krajobrazu na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od 2018 jest członkinią Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu – Oddziału Dolnośląskiego. 

Czerpie inspiracje z jogi, kuchni, muzyki i fotografii. 

Łukasz Dworniczak

Łukasz Dworniczak

projektant terenów zieleni i naukowiec, specjalizuje się w pracach dla zabytkowych założeń oraz w realizacji opracowań badawczych nt. ochrony i gospodarowania krajobrazem; autor licznych opracowań krajobrazowych, projektów i dokumentacji dendrologicznych; prowadzi autorską pracownię architektury krajobrazu związaną z rodzinną firmą PHU Dworniczak s.c.; pracuje w interdyscyplinarnych zespołach naukowych i projektowych.

Autor licznych oraz identyfikacji charakteru krajobrazu.

Członek Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu i założyciel Oddziału Dolnośląskiego SAK.

Przewiń na górę strony